

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Max Supply Voltage | 924 V |
| Max Output Current | 650 mA |
| Channel Type | Independent |
| Number of Drivers | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
| Min Supply Voltage | 10 V |
| Number of Outputs | 2 |
| Rise Time | 60 ns |
| Fall Time | 30 ns |
| Output Current | 650 mA |
| RoHS | Compliant |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Logic Voltage | 0.8 V, 2.5 V |
| High Side Voltage | 900 V |
| Packaging | Reel |
| Configuration | Half-Bridge |
Stock: 17
Distributors
pcbx
Unit Price$1.45200
Ext.Price$1.45200
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.45200 | $1.45200 |
| 10 | $1.41667 | $14.16670 |
| 25 | $1.40559 | $35.13975 |
| 50 | $1.39460 | $69.73000 |
| 100 | $1.38371 | $138.37100 |
